• Cep Telefonu; Alım Satım & Aksesuar, Tamir & Servis
    • Sıfır Telefon Satışı & 2. El Telefon Alım Satım
    • ALSANCAK SİTESİ
    • www.alsancaksitesi.com
KARŞIYAKA REHBERİ
Site Haritası

Karşıyaka Sitesi

 KARŞIYAKA | karşıyaka

Yasal Uyarı:

Bu site KARŞIYAKA ve KARŞIYAKA’da bulunan işyerlerini tanıtarak Türk turizmine, Karşıyaka’ya katkı sağlamak için MEGAPOL MEDYA & DANIŞMALIK tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler (Rehber, Haber ve Diğer Bilgiler )   kişi ve kurumlar tarafından KAYNAK GÖSTERİLEREK kullanılabilir.  www.karsiyakasitesi.com  yer alan her türlü bilgi; bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, öneri ve tanıtım niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin nasıl anlaşıldığı, değerlendirmesinin sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.
------------------------------------------------------------------


Karşıyaka Rehber; 10 Mayıs 2012 tarihinde açılan karsiyakasitesi.com iki ay gibi kısa süre içinde ana hatları oluşmuş ve ziyaret sayısında hızla artış sağlamıştır. Süreç içinde Karşıyaka çarşısı ve yan sokakları ile pasaj içlerinde bulunan tüm işyerleri rehber kayıtları tamamlanmıştır. Girne caddesi ve Bostanlı çarşısı esnaflarının bir bölümü rehbere eklenmiştir. Önümüzdeki aylarda Bostanlı Atakent ve ana cadde üzerlerindeki işyerleri Anadolu caddesi, İzban hattı, Alaybey, Aksoy, Neriz, Şemikler çarşılarındaki işyerleride rehbere dahil edilecektir.

www.karsiyakasitesi.com

Haber Karşıyaka

Karşıyaka haberleri KSK_haberleri, Belediye_haberleri, çarşı_haberleri, kültür sanat ve esnaf haberleri ile okunurluğu arttırmak, karşıyaka_rehber, karşıyaka_Guide kayıtları ve işyerleri bilgileri ile de alış verişlerinize yardımcı olmaya  çalışıyoruz.

Öte yandan Karşıyaka rehber kayıtlarımızın küçük esnaf açısından bambaşka bir değeri ortaya çıkmıştır. Şöyle ki; internet ve ve arama motorlarında, sektörel bazda arama yapıldığında " pimapen Karşıyaka, oto kiralama Karşıyaka gibi" rehber kayıtlarımızdaki işyerleri %85 oranında birinci sayfada çıkmaktadır.  Web sayfası hazırlatan bir çok işyeri için birinci hedef Google aramalarında ilk sıralarda bulunabilmektedir.

Karşıyaka Sitesi   Karşıyaka | Rehber | GUİDE kayıtlı işyerleri, Karşıyaka bölge daraltması ve kategori kelimeleri ile arama motorlarına reklam ücreti vermeden ilk sıralarda çıkmaktadır. Bu durum hem kayıt ettiğimiz işyerlerine ulaşılmasını sağlamakta hem de sitemizin ziyaret sayısını yükseltmektedir.

Sosyal Medya desteği; Facebook.com/Karsiyakasitesi.com Sayfası ile Karşıyaka Sitesi yeni haber ve yazıları ile Detaylı Rehber/Guide kayıtları paylaşılmaktadır. Böylece; Karşıyaka'da olup betenleri daha yakından takip edilebilmektedir.

Aşağıdaki ilk yazımızdaki açıklamalar doğrultusunda çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ayrıca yeni proje ve organizasyonlarımız ile Karşıyaka esnafı ile karşıyakalılara yeni sürprizler hazırlıyoruz.

25 Temmuz 2012

Adem Hasan Sürücü

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Karşıyaka Sitesine kayıtlı işyerleri arama motorlarına reklam ücreti vermeden ilk sıralarda çıkmaktadır. Bu durum hem kayıt ettiğimiz işyerlerine ulaşılmasını sağlamakta hem de sitemizin ziyaret sayısını yükseltmektedir.

İncelemekte olduğunuz bu siteye üç alan adı ile giriş yapılmaktadır. www.karsiyakaliyim.com   www.karsiyakasitesi.com 

Amacımız, Karşıyaka'lıların  Karşıyaka hakkında  haber bilgi ve fotoğraflar bulmalarını sağlamak. Ayrıca çeşitli ihtiyaçları için güncel bir rehber oluşturmaktır. Örneğin; ayakkabı tamiri yazıp aradığınızda Karşıyaka'daki ayakkabı tamircileirin bulmaktasınız. Yine arama butonuna çarşıdaki bir sokak adı veya sokak numarası yazdığınızda o sokaktaki tüm işyerleri bulunabilmektedir. Veya kategori seçtiğinizde o katogorideki tüm işyerleri görülmektedir.

Öncelikle Karşıyaka çarşısı ve sokaklarının kayıtları yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde bu işyerlerinin fotoğrafları eklenecektir. Daha sonra Alaybey, Aksoy, Bostanlı, Atakent, Nergiz, Girne, Bahçelievler, Bahriye Üçok gibi semt ve caddelerimizdeki işyerleri de bu rehbere eklenecektir.

Okuyacağınız haberlerde yine Karşıyaka ve Karşıyakalıları ilgilendiren konular işlenecektir.

Siteye üye olmanızı istiyoruz.  Sizler ile iletişim kurmak, sizlerin göndereceği yazıları (şikayetler, haberler) almak için gereklidir. Ayrıca rehberde bir an önce yer almak isterseniz bize bilgilerinizi gönderebilirsiniz. 

Sayfaya eklenecek linkler ile K.S.K  resmi sitesine ve K.S.K. ile ilgili haberlere ulaşabileceksiniz. Belediye ve diğer resmi kurumların linkleri ise izin alındıktan sonra bağlanacaktır.

Siteyle ilgili tüm öneri ve gönderilerinizi heyecan ile bekliyoruz.

Daha zengin bilgiler ile dolu sayfalarımızda görüşmek dileğiyle.

 

Adem Hasan Sürücü

ahsurucu@hotmail.com

0 532 613 02 36

Karşıyaka; İzmir'in bir ilçesi. İzmir Körfezi'nin kuzey kıyısında yer alır. Yamanlar Dağı'nın eteği ile deniz arasında kalan kısımda şehir dokusu ile büyük ölçüde bütünleşmiş bir ilçedir. Yamanlar ve Sancaklı adlı bağlı iki köyü bulunmaktadır.

 İlçenin doğusunda Bornova, güneyinde Bayraklı, batısında Çiğli, kuzeyinde Menemen ilçeleri yer almaktadır.

 Karşıyaka, 1865 yılında İzmir-Menemen demiryolunun hizmete girmesiyle yerleşime açılmış ve özellikle 1874 sonrasında İzmir merkez (Konak) ile vapur seferlerinin başlatılmasıyla gelişmiş bir yerleşim yeridir.

 Karşıyaka, körfezin kuzeyinde yaklaşık 84 km'lik bir alana yerleşmiştir. Rakımı 1-700 metre arasında değişir. İlçe nüfusu 2008 yılı itibariyle 524.891'di fakat 2008 tarihli belediye yasasıyla Bayraklı'nın ilçe yapılması üzerine Karşıyaka'nın halihazırdaki nüfusu 350.000 civarına gerilemiştir.

 Karşıyaka, burada vefat eden Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın adıyla anılan ve sözkonusu tarihlerde Atatürk'ün eşi Latife Hanım'ın ailesi Uşşakizadelere ait olan ve yakın geçmişte bir anı evi olarak restore edilmiş köşk ve bunun dışında İzmir Levanten köşkleri tanımına giren birkaç tarihi yapı ile tanınır.

 Karşıyaka ve Kordelyo;

 Yerleşim alanı İzmir şehir merkezinin karşısında bulunması sebebiyle Karşıyaka adını almıştır. 19. yüzyıl Batı kaynaklarında "Kordelio" adı altında anılmıştır. Batılı Kordelyo ismini önceleri Haçlı Seferleri komutanı İngiltere Kralı Aslan Yürekli Richard (o dönemde İngiltere'nin geçerli dili olan Fransızca'da "Richard Coeur de Lion") ile bağlantılandırmışlar ise de, buralara hiç gelmemiş olan kralın Kordelyo ismi ile ilişkisi olabileceği tezi daha 19. yüzyıl kaynaklarında reddedilmiştir. 13. yüzyıl Bizans kaynaklarında bölgede yer alan ve yeri tam olarak tespit edilemeyen "Kordeleon" adlı bir yerleşimin bahsi geçmektedir ve ismin kökeninin bu tarihlerden de geriye götürülebileceği savunulmuştur.

 Buna göre Kordelyo'nun öz bir Anadolu ismi olabileceği sözkonusu edilmekte ve etimolojik olarak Gordion, Gördes, Kardakçı Dağı, Kardamyla gibi benzer Anadolu isimleri ile bağı bulunabileceği öne sürülmüştür. [2]. Sanskritçe'deki "grha-", Slav dillerindeki "grad", Latince'deki "hortus" ve Almanca/İngilizce'deki "garden" kelimeleri ile bağlantılı olarak, "herhangi bir amaçla tecrit edilmiş yer, kesik, kale, bahçe" gibi anlamlar taşıyabilen Hititçe/ Luvice'deki "gurta" [3] kelimesi ile Pelasgların/Luvilerin/Lidyalıların dillerinde "geçit, boğaz, vadi" anlamına gelen "ela" bileşmesi ve sonradan eski eski Yunanca ve çağdaş Yunanca'da yer isimlerinin sonuna gelen -ieon, -eio son ekinin aktarılmasıyla oluşturulduğu öne sürülmüştür.