• Cep Telefonu; Alım Satım & Aksesuar, Tamir & Servis
    • Sıfır Telefon Satışı & 2. El Telefon Alım Satım
    • ALSANCAK SİTESİ
    • www.alsancaksitesi.com
KARŞIYAKA REHBERİ
Site Haritası

Ana Sayfa

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu Zekeriya Hocalar yönetiminde 17. Yaşını kutlamaya hazırlanıyor. 16 yılda 36 oyunla 850’nin üzerinde gösteri yapan Belediye Tiyatrosu aynı zamanda oyuncu fabrikası gibi çalışıyor. Açılan kurslarla Türk Tiyatrosu’na yeni oyuncular kazandıran Belediye Tiyatrosu’nun kursiyerlerinden 15’i Konservatuarı kazanırken, 25’i ise dizilerde rol aldı.
Karşıyaka'da iş kurmak isteyenlere ikinci fırsat için imzalar atıldı. Karşıyaka Belediyesi ile KOSGEB arasında imzalanan protokolle, “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programına katılacak 60 kişiye 30 bin lirası hibe, 100 bin Türk Lira’ya kadar kredi verilecek. Eğitime katılacak olan iki ayrı sınıftan bir tanesi sadece kadın girişimcilere yönelik olacak. Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ile KOSGEB Kuzey Hizmetleri Merkezi Müdürü Oğuz Kılınç arasında imzalan protokol gereği destekten yararlanmak isteyenler 22 Ağustos 2012 tarihine kadar Karşıyaka Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne başvuracak.
11.07.2012
25.07.2012
Foça'yı seven Karşıyakalıların yakından tanıdığı Söylemezoğlu ailesinin Beyaz eşya bayiliğine ek olarak GSM bayiside açıldı. 3 Kuşak Foçalı Söylemezoğlu ailesi bu mutlu açılış gününde bir araya geldi. Ailenin çınarı 93 yaşındaki Ayşe Söylemezoğlu, torunu İlkay Söylemezoğlu'nun son yatırımı GSM şube açılış kurdelasını Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'la birlikte kesti.
Kendisini karşılıksız hizmete adayan, İzmir’in tanınmış iş kadınlarından Nilüfer Gülcüoğlu 27 Temmuz Cuma günü pankreas kanserinin neden olduğu böbrek yetmezliğinden vefat etti. Üyesi olduğu sivil toplum kuruluşlarında yaptığı hizmetler ve aldığı görevler nedeniyle çok sevilen Gülcüoğlu için Fuar İsmet İnönü Kültür merkezinde Lions Yönetim Çevresince tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal marşından sonra kürsüye çıkan konuşmacılar Gülcüoğlu ile olan anılarını anlattılar. Duygusal anların yaşandığı törenin ardından Alsancak Hocazade Camiinde öğle namazından sonra cenaze namazı kılındı. Gülcüoğlu’nun naaşı Urla Zeytinalanı kabristanındaki aile mezarlığına götürüldü. Seçim çalışmaları için hazırlanan internet sitesinde ise “Provası olmaz hayatın. Ne yeniden yaşamak mümkün ne de yaşananları silebilmek. Önemli olan zifiri karanlık içinde güneşi görebilmek” demişti.
15.07.2012
30.07.2012
... 177 ...
Karşıyaka, Karşıyaka Haberleri, Karşıyaka Şehir Rehberi
KARŞIYAKA SEPETİ
Karşıyaka'yı Sevenler Buraya
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret2780348
KARŞIYAKA HAVASI