• PAMUK SPA MASAJ SALONU
  • Girne Karşıyaka İzmir Masaj Salonu
  • Karşıyaka Masaj | MAVİŞ SPA Masaj Salonu
  • Maviş Spa Masaj Salonu Karşıyaka Sahil Aksoy Girişinde
  • Atakent Mavişehir Market | Karşıyaka İzmir
  • Alo Bakkal Mavişehir | Gece 03:00'e kadar Evelere Servis Yapılır.
  • Alsancak Masaj | FLORYA Spa Masaj Salonu
  • İzmir Florya Spa Masaj Salonu Alsancak
  • ALSANCAK SİTESİ
  • www.alsancaksitesi.com
KARŞIYAKA REHBERİ
Site Haritası
Sanat Eğitimi Alan Çocuk Farklıdır

Sanat Eğitimi Alan Çocuk Farklıdır

Karşıyaka’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Dans Ekol Sanat Merkezi Kurucusu Bale Eğitmeni   A. Onur Keskinkılınç balenin önemli yararlarından birinin de bedende fiziksel olarak olumlu yönde yaptığı katkılar olduğunu belirterek bale ve müziğin sağlığa yararları hakkında bilgiler verdi.

www.karsiyakasitesi.com  / 12-02-2018

Eğitim Sonunda Çift Sertifika

2010 yılından bu yana eğitim verdiklerini belirten Onur Keskinkılınç, “ Merkezimizde klasik bale, modern dans, piyano, keman, viyola sınıflarımızda faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. MEB’e bağlı olmamızın yanı sıra merkezimiz 2017 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanatsal Gelişim Programı (SAGEP) İzmir Yetkili sınav merkezi olmuştur. Öğrencilerimiz eğitimlerinin kur sonlarında MEB onaylı sertifika ve  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi konservatuvar Sertifikası çifte sertifika imkanına sahipler.” dedi.

Fiziki Gelişime Katkı Sağlıyor

Bale egzersizlerinin fiziksel gelişime katkı sağladığını belirten Onur Keskinkılınç, “ Bale egzersizlerinin daima kasları uzatarak yapılması, kas- iskelet yapısı ve vücut çizgilerinin daha zarif ve ince olmasını sağlamaktadır. Bale eğitimi, duruş bozukluklarının düzeltilmesinde de önemli katkılar sağlamaktadır. Bale egzersizleri düz tabanlık, içe basma, bacak deformasyonu ( parantez bacak deformasyonu) ve belirli orandaki omurga eğriliklerinin tedavi ve iyileşmesinde önemli faydalar sağlamaktadır.” dedi.

Müziğin Sağlığa Faydası

Müziğin kişisel ve işitsel gelişime önemli katkılar sağladığını belirten Keskinkılıç, “ Bir melodi duyduğumuzda beynimizdeki farklı işlevlere sahip birçok bölge etkin hale geçer. Bir müzik aleti çaldığımızda ise bu etki çok daha belirgindir. Örneğin müzikle ilgilenen kişilerin işitsel yetenekleri yüksektir. Ayrıca bir müzik aleti çalabilmek için kas hareketlerinin kontrollü ve koordinasyon halinde olması gerekir. Yani beyinde kasların hareketi ve kontrolü ile işitsel ve görsel işlevlerden sorumlu bölgeler birlikte uyumlu bir şekilde çalışmalıdır.” dedi.

Müziğin, matematiksel zekanın gelişime, stresten uzaklaşılmasına katkı sağladığını belirten Onur Keskinkılıç, “ Müziğin ayrıca disiplinli olmaya yardımcı olması ve öğrenme kapasitesinin arttırılması gibi pek çok faydası var. Müzik (özellikle klasik veya çok sesli olanlar) çocuklarda beyin ve ruhsal gelişime katkı sağlar. Sürekli müzik eğitimi alan çocukların almayanlara oranla bütün derslerinde daha başarılı olduğunu kanıtlayan pek çok araştırma mevcut.

Beyin gelişiminin yüzde 80’i 3 yaşına, yüzde 85’i ise 8 yaşına kadar tamamlanmış oluyor. Bunu etkileyen faktör tabi ki beslenme, ancak ikinci sırada müzik geliyor. Şöyle düşünelim; beyin de diğer organlarımız gibi bir kas ve ne kadar çalışırsa o kadar gelişiyor. Ne kadar çok uyarana(stimulus) maruz kalırsa o kadar çalışıyor. Beyini çalıştırmanın en iyi yolu ise bir enstrüman çalmak.” dedi.

 DANS EKOL KARŞIYAKA

 DANS EKOL KARŞIYAKA

  
499 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın